Przygotuj skórę przed jesienią

0
651
Salony kosmetyczne Laguna Estetica Gdynia

Lato się skończyło, nadeszła jesień. Nasza skóra nie jest już narażona na zbyt wiele promieniowania słonecznego, a upały też nie dopisują. Warto więc zregenerować skórę po lecie i zadbać o całe ciało. Jesienna pora jest doskonałym momentem na przeprowadzenie profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym, tym bardziej, że niektórych nie warto wykonywać w innym terminie, w szczególności latem.

W pierwszej kolejności warto zastosować zabiegi złuszczające. Można wykonać peeling w domu, ale polecana jest profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym. Profesjonalny peeling pomoże pozbyć się obumarłych komórek naskórka, przez co usunięta warstwa rogowa pozwoli substancjom aktywnym zadziałać w głębszych warstwach. Zabieg taki polecany jest zwłaszcza w przypadku przebarwień i uszkodzeń skóry przez słońce, trądziku i bliznach. Salony kosmetyczne polecają w szczególności mikrodermabrazję i peeling kwasami – mogą to być kwasy owocowe, glikolowe, migdałowe i wiele wiele innych, w zależności od cery i potrzeb. Do wykonania tego zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, warunkiem jest, aby skóra była zdrowa. Zabieg trwa około 30 minut, efekty widać po 2-3 dniach. Po obu zabiegach skóra jest wyraźnie jędrniejsza i promienna. Warto pamiętać, że po zabiegach silnie złuszczających salony kosmetyczne zalecą stosowanie kosmetyków silnie nawilżających.

Salon Kosmetyczny Laguna Estetica Trójmiasto

Salony spa w sezonie jesiennym bardzo często wykonują zabiegi laserowe. Skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona, ani poparzona co często zdarza się w sezonie letnim, po opalaniu i wypoczynku plażowym. Zabiegi oferowane przez gabinety piękności odbywają się za pomocą laserów kosmetycznych i medycznych. Ten pierwszy ma delikatniejsze działanie, służy głównie do depilacji i usuwania przebarwień. Laserowe zabiegi to najczęściej depilacja, wygładzanie zmarszczek, leczenie trądziku czy usuwanie trądziku. Podejmując decyzję o wykonaniu takich zabiegów warto jednak zdecydować się na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, w którym atmosfera i doświadczenie staną się gwarancją idealnie przeprowadzonego zabiegu i odpowiednio przygotują skórę na jesienne chłody.

Poprzedni artykułChcesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie? Skorzystaj z usług Laguna Medical.
Następny artykułKorzystanie ze zbilansowanych diet na co dzień