Odchudzanie

0
655
Zabiegi odchudzające Gdańsk

Odchudzanie to bardzo ogólne pojęcie. Jego głównym założeniem (jeżeli w takich kategoriach mamy to ująć) jest zrzucenie kilogramów lub też centymetrów.

Odchudzać się można na wiele sposobów, jak diety, sport, silna wola (nazywana kolokwialnie ), zabiegi odchudzające. Każdy z nich wymaga poważnych zmian, dużej ilości wyrzeczeń i nie każdy potrafi sobie z tym poradzić.

Diety:
Potrafią być bardzo proste lub też bardzo skomplikowane. Niektórzy Dietetycy walczą ze słowem dieta zastępując ją zdrowym odżywianiem. Specjalistami nie jesteśmy, ale wątpię, aby picie kawy czarnej bez cukru przez cały dzień było zdrowe. Zostańmy przy dietach!

Diety mogą być różne: tematyczne (same owoce, warzywa, mięso), łączone (np. pierwszego dnia jemy warzywa, następnego owoce i inne kombinacje), rygorystyczne (idealnym przykładem jest dieta kopenhaska – ma wyznaczone konkretne porcje, których musimy przestrzegać. Osoby, które mają problem z podporządkowaniem się szybciej kończą niż zaczęli), jednodaniowe (odchudzająca zupa – im więcej zjesz, tym bardziej schudniesz). Na pewno jest dużo więcej podziałów i jeszcze więcej diet. Opisując ten dział, skupimy się na tych najbardziej popularnych.

Poprzedni artykułCatering dietetyczny – dieta na zamówienie
Następny artykułFryzjer