Zabiegi kosmetyczne takie jak mikrodermabrazja to coraz bardziej popularne zabiegi na twarz. Do zabiegu potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, tylko przy jego użyciu można wykonać prawidłowo zabieg mikrodermabrazji. Głowica mająca bezpośredni kontakt ze skórą wyglądem jest podobna do chociażby markera. To właśnie ona ściera naskórek diamentową głowiczką.
Zabieg mikrodermabrazji czy jest na twarzy czy inną część ciała polega na „ścieraniu naskórka” warstwa po warstwie. Głowica pokryta jest kryształkami naturalnego diamentu.
Zabieg Mikrodermabrazji jest bezpieczny. Dzięki temu, że jest on wykonywany za pomocą sprzętu, nie pozwala na błąd ze strony człowieka. Głębokość ścierania jest regulowana, zaś najbardziej skuteczna kuracja obejmuje około 10 zabiegów.
Komórki „stare”, które podczas zabiegu są złuszczane zastępują nowe, ponieważ skóra ciągle pracuje. W ten sposób wytwarza ona nowe, bardzo wartościowe komórki, które powodują, że skór wygląda młodziej, lepiej i ma dużo lepszy kolor.
Wiek nie ma znaczenia, jeśli chodzi o zabieg, aktywność fizyczna także. Zaczerwienienie skóry jest naturalną reakcją na zabieg. Warto umówić się w ciągu dnia, kiedy nie musimy już nigdzie wychodzić. Nie ma reguły zaczerwienienia skóry, u niektórych jest bardzo czerwona, u niektórych prawie w ogóle. Warto jednak zrobić sobie wolne tego dnia.
Skóra po zabiegu jest odporniejsza na mróz, ma bardziej naturalny kolor, wydaje się być wypoczęta i naprężona.
Zalety Mikrodermabrazji:
Bezbolesny
Wiek – każdy jest odpowiedni
Płeć
Likwiduje zmarszczki i wstępne oznaki starości
Przyśpiesza krążenie krwi oraz pobudza inne funkcje życiowe
Regeneruje skórę
Częstotliwość zabiegu dowolna
Wskazania do Mikrodermabrazji
Trądzik pospolity
Łojotoki
Zaskórniaki
Blizny
Przebarwienia i odbarwienia skóry
Szary odcień skóry
Skóra wiotka i zmęczona (tu najlepiej połączyć z innymi zabiegami)
Na co najlepsza Mikrodermabrazja?
cellulit
rozstępy
wiotkość skóry
Przeciwwskazania do Mikrodermabrazji
stany zapalne skóry
łuszczyca
zakażenia grzybiczne skóry
nowotwór skóry