Urologia estetyczna

0
2152
Diamond Clinic zabiegi urologiczne Gdańsk

Urologia estetyczna to dział medycyny, którego działania koncentrują się na korekcji mankamentów wyglądu męskich narządów płciowych. Celem takich zabiegów jest przede wszystkim strona estetyczna, a nie leczenie schorzeń nerek czy dróg moczowych.

W zależności od problemu, zdarza się jednak, że przeprowadzane operacje, poza korygowaniem wyglądu, wpływają na poprawę zdrowia i ogólny komfort życia pacjentów.

Urologia estetyczna – dla kogo?

Z zabiegów urologii estetycznej korzystają mężczyźni, którzy chcą pozbyć się kompleksów związanych z nieprawidłową budową narządów płciowych, ale również ci którzy mają problemy zdrowotne wynikające np. z wad rozwojowych czy skutków ubocznych interwencji chirurgicznych.Urologia zabiegi Gdańsk Diamond Clinic

Urologia estetyczna – zabiegi

Wśród zabiegów wykonywanych w ramach urologii estetycznej, wyróżnić można m.in.:

– Wydłużenie penisa – zabieg nazywany inaczej powiększaniem penisa, polega na nacięciu więzadeł w celu wysunięcia części prącia, która ukryta jest za fałdem skórnym. W wyniku operacji członek wysuwa się w przód o 3-4 cm, chociaż zdarza się również wysunięcie aż o 6 cm.

Efekt wizualny widoczny jest przede wszystkim kiedy penis znajduje się w spoczynku.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym.

Medycyna estetyczna zabiegi urologiczne Gdańsk

Powiększenie penisa przy użyciu kwasu hialuronowego – zabieg polega na wstrzyknięciu żelu z kwasem hialuronowym, co zwiększa obwód penisa o  2 do 5 cm i długość o 1 do 3 cm. Cała procedura trwa ok. 30 min i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt tak jak w przypadku innych zabiegów z kwasem hialuronowym, utrzymuje się ok. 12 miesięcy.

Usunięcie napletka – inaczej obrzezanie- zabieg wykonywany jest głównie ze względów medycznych w ciężkich przypadkach stulejki lub nawracających zakażeń żołędzi. Niektórzy mężczyźni decydują się jednak na usunięcie napletka ze względów estetycznych oraz dla wzmocnienia doznań w czasie stosunku płciowego. Zabieg trwa ok. 30 minut przy znieczuleniu miejscowym lub dożylnym.

Plastyka napletka – podobnie jak w przypadku usuwania napletka, wskazaniem do zabiegu jest najczęściej stulejka utrudniająca prowadzenie udanego życia seksualnego. Ze względu na inne dolegliwości towarzyszące stulejce, zabiegowi powinni być poddawani już mali chłopcy. Zabieg trwa krótko- ok. 30 minut i nie wymaga hospitalizacji.

Leczenie skrzywienia penisa – urolog podejmuje się takiego zabiegu, kiedy skrzywienie uniemożliwia odbycie stosunku płciowego. W zależności od konkretnego przypadku stosuje się różne metody zabiegu. Zabieg trwa ok. 2 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Medycyna estetyczna Diamond Clinic Gdańsk

Odmładzanie prącia – jest to zabieg laserowy, który poprawia elastyczność skóry penisa i likwiduje przebarwienia czy niewielkie zgrubienia. Zabieg trwa kilkanaście minut.

Operacja plastyczna worka mosznowego – zabieg przywraca młody wygląd skóry w okolicy jąder, która pod wpływem wieku rozciąga się. W zależności od wybranej metody, operacja trwa od 40 minut do 2 godzin i jest przeprowadzana w znieczuleniu dożylnym, miejscowym lub ogólnym.

Protezy prącia oraz jąder – urolog wykonuje rekonstrukcje najczęściej u mężczyzn po amputacjach, np. w wyniku chorób onkologicznych, po wypadkach lub z wadami wrodzonymi. Wszczepienie implantów jąder jest łatwiejsze, natomiast nieco trudniejszym zabiegiem jest wszczepienie protezy prącia. Operacja trwa ok. 2 godzin.

Powiększanie Penisa Gdańsk Diamond Clinic

Ciągły rozwój medycyny sprawia, że coraz więcej mężczyzn interesuje się możliwościami urologii estetycznej, czego efektem jest pojawianie się nowych form terapii poprawiających wygląd i jakość życia pacjentów.

Z czasem zakres usług z pewnością będzie się poszerzał, a stosowane metody staną się coraz skuteczniejsze.

Zobacz również:

Wazektomia Gdańsk

Storz Gdańsk fala uderzeniowa

Leczenie zaburzeń urologicznych Gdańsk

Poprzedni artykułZaskakujące motywy i niebanalny design: kolekcja Art deco pracowni Motyle
Następny artykułNo33 di Vinegre Sopot