Przedszkole Gdańsk Trójmiasto

0
574
Przedszkole Gdańsk

Przedszkole to poza domem pierwsze ważne dla dziecka miejsce. To tutaj poznaje rówieśników, rozwija swoje zainteresowania, uczy się nowych rzeczy. Wielu rodziców – bardzo słusznie – długo zastanawia się nad wyborem odpowiedniej placówki z myślą o tym, żeby ich pociechy traktowały nowy etap w ich życiu jako przygodę, a nie przykry obowiązek.

Z myślą o wymagających rodzicach oraz ich dzieciach powstało Przedszkole. Jest to wyjątkowe miejsce – zarówno pod względem usytuowania jak i wspaniałej kadry.

 

Placówka mieści się w malowniczym zakątku otoczonym lasami i łąkami. Dzięki wyjątkowemu położeniu, dzieci mają możliwość obcowania z przyrodą oraz zabawy na świeżym powietrzu.
Poza zachęcającym położeniem, bardzo ważnym atutem jest kadra pracowników – ludzi, którzy kochają swoją pracę i traktują ją jako pasję. Dzięki temu rodzice mogą bez obaw powierzyć im swoje dzieci i mieć pewność, że znajdują się pod najlepszą opieką.

Atuty przedszkola

Problemem w wielu placówkach jest duża liczba podopiecznych, przez co indywidualna praca z dzieckiem staje się niemożliwa. Łąkowe Przedszkole, dbając o harmonijny rozwój dziecka oraz realizując program oparty na Porozumieniu Bez Przemocy ( polegającym na zwracaniu uwagi na prawdziwe potrzeby i uczucia dziecka), tworzy małe grupy- 10-12 osobowe, aby mieć możliwość obserwacji każdego z maluchów i reagowania na wszystkie sygnały, które wysyłają.

Jako, że najważniejszą rolę w procesie wychowania dzieci, odgrywają rodzice – raz w miesiącu organizowane są dla nich indywidualne konsultacje z wybranym specjalistą oraz warsztaty edukacyjne, na których poruszane są tematy związane z bieżącymi problemami wychowawczymi.

Oferta przedszkola w Gdańsku

Wielkim atutem Gdańskiego Przedszkola jest również różnorodność zajęć dodatkowych, w czasie których dzieci odkrywają i rozwijają swoje talenty i zainteresowania, uczą się kreatywnego myślenia oraz – co równie ważne – rozładowują nadmiar energii. Poza zajęciami sportowymi, plastycznymi, muzycznymi i językowymi, nauczyciele starają się na bieżąco tworzyć nowe możliwości dostosowane do zainteresowań podopiecznych.

Rodzice, których dzieci są na specjalnych dietach mogą być spokojni, ponieważ placówka posiada swoją ekologiczną kuchnię, a posiłki przygotowywane są wg wskazówek dietetyka.

 Przedszkole jest jedynym tak wyjątkowym i przyjaznym miejscem – zarówno dla dzieci jak i rodziców. Warto przekonać się o tym osobiście, odwiedzając placówkę.

Poprzedni artykułJak jeść, by cieszyć się zdrowiem?
Następny artykułStudia podyplomowe szansą rozwoju dla kobiet