Filozofia Wellnes, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch!

0
685

Dbałość o zdrowie, urodę i kondycję towarzyszą człowiekowi od pokoleń. Już starożytni Rzymianie propagowali zdrowy styl życia m.in. poprzez korzystanie z dobrodziejstw wody.

W obecnym trybie życia przy jednoczesnym rozwoju technologii, większych możliwościach zawodowych i finansowych ludzie również mają wielką potrzebę  pielęgnowania swoich ciał i umysłów, zwłaszcza, że żyją w ciągłym pośpiechu i stresie.

Wraz z nowoczesnym modelem życia ukształtowało się pojęcie wellness – oznaczające dosłownie dobre samopoczucie, które osiągnąć można dzięki zdrowemu stylowi życia – odpowiedniej diecie, aktywności fizycznej, zabiegom pielęgnacyjnym dla ciała.

SPA  Gdańsk

Wellness to światowy trend, który kilka lat temu dotarł do Polski i jest widoczny w wielu miecach – szczególnie  nad morzem w ekskluzywnych hotelach i kurortach. Z pojęciem wellness ściśle związane jest fitness i SPA, dlatego wiele ośrodków – również tych w pomorskim ma w nazwie „Wellnes&SPA”.

Można tam zadbać o kondycję pod okiem profesjonalnych trenerów, skorzystać z zabiegów dla ciała, porad dietetyków, medytacji, masaży i wielu innych usług. Jako, że wellness to nie tylko aspekt fizyczny, uwzględniane są w nim potrzeby psychologiczne, emocjonalne, towarzyskie i intelektualne człowieka.

Istotną rolę odkrywa tu woda, która koi ciało i umysł, dlatego  kurorty Wellness i SPA oferują bardzo często zabiegi z wykorzystaniem terapii wodnych – hydromasaże, lecznicze kąpiele, co poza dbałością o ciało, wpływa korzystnie na zmysły i pozwala zapanować nad emocjami.

SPA i Wellness Gdańsk

Wraz ze zmianą ogólnej świadomości, wellness mimo luksusowej otoczki, coraz bardziej uznawane jest za luksus, na który każdy powinien sobie od czasu do czasu pozwolić, traktując  dbanie o siebie jako święty obowiązek, który zaowocuje szczęśliwym życiem, efektywną pracą, dobrym zdrowiem i kondycją oraz pozytywnymi wzorcami dla przyszłych pokoleń.

Spa Gdynia

Wybierając się do ośrodka SPA powinniśmy zwrócić uwagę na miejscowy krajobraz, widok z okna i walory estetyczne obiektu, ponieważ wszystko ma wpływ na całościowy efekt jakim powinna być równowaga duszy i ciała.

Godne polecenie są kurorty Wellness i SPA nad morzem, ze względu na naturalne otoczenie – kojących morskich fal i lasów. Wybierać można wśród nowoczesnych obiektów w Trójmieście, Półwyspie Helskim oraz dalszych miejscowościach.
Pamiętajmy, że każdy zasługuje na odrobinę luksusu!

 

Poprzedni artykułKorzystanie ze zbilansowanych diet na co dzień
Następny artykułOferty salonów Spa